Eğitim Birimi

  Hükümlülerin kendisine ve çevresine duyarlı, sosyal ve manevi yönden toplumla uyumlu, suç ortamından ve suç işlemeyi doğuran nedenlerden uzaklaşmış bir şekilde topluma yeniden kazandırmayı amaçlayan eğitim ve iyileştirme çalışmalarımızı yürütmek üzere Eğitim Servisinde bir öğretmen ve üç infaz koruma memuru çalışmaktadır.

  Kurumumuzda okuma yazma bilmeyen ya da yetişkin, başarı belgesi bulunmayan 65 yaş altı, sağlık durumu elverişli hükümlüler için I. ve II. Kademe kursları açılmaktadır.

  Okuma yazma, iş ve meslek kursları İlçe Mesleki Eğitim Merkezi ve Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle açılmaktadır. Çok geniş bir yelpazede açılan ve açılacak bu kursların hükümlülerimizin tahliyeleri sonrası iş bulabilecekleri ya da kendi işlerini kurabilecekleri nitelikte olmasına özen gösterilmektedir. Bu doğrultuda Elektrik tesisatçılığı kursu, sıhhi tesisatçılık kursu, yağlı boya resim kursu ve Kur'an kursu başlaması planlanmakta olup saç sakal kesim kursu devam etmektedir.

  Şimdiye kadar sinema, bilgi yarışması, münazara etkinlikleri düzenlenmiş olup şiir, kompozisyon, resim, tiyatro, konser, folklor etkinlikleri düzenlenecektir.

  Adres

  Adres Banvit Arkası Ömerli Köyü Yolu Üzeri Bandırma Açık Ceza İnfaz Kurumu Bandırma / BALIKESİR

  Telefon

  0266 733 86 03 - 04 -05 / 0507 456 08 89

  Belge Geçer: 0266 733 86 02

  E-Posta

  bandirma.acikisaretadalet.gov.tr